Granulátové podložky

Granulátové podložky by ste pri montáži terasy rozhodne nemali vynechať. Nielenže dokážu vyrovnať nerovnosti povrchu, ale hlavne predĺžia životnosť terasy.

Na čo sa používajú granulátové podložky?

Granulátové podložky sa vkladajú medzi podložie a hranoly. Vznikne tak malý priestor na odtok vody, ktorý zabraňuje hnilobe dreva. V prípade, že podklad nie je dokonale rovný, môžeme položiť niekoľko podložiek na seba, a tým ho dorovnať. Použitím granulátových podložiek namiesto nízkych rektifikačných terčov často ušetríme značné peniaze.

Ako dlho podložky vydržia?

Podľa našich skúseností sa podložky môžu používať opakovane. Môžete sa spoľahnúť, že vydržia desiatky rokov.

Koľko granulátových podložiek potrebujem?

Podložky sa umiestňujú pod hranoly vo vzdialenosti 50 cm od seba, prípadne v závislosti od podkladu.

Ako sa dá na terase dosiahnuť pocit mäkšieho došlipanutia?

Granulátové podložky sú vyrobené z granulátu, čo je recyklovaný mäkký plast. Používa sa napríklad aj na detských ihriskách na zníženie rizika zranenia detí. Preto je tento materiál ideálny aj pre terasu. Vkladá sa pod hranol a terasa vďaka nemu navodzuje pocit mäkšieho došliapnutia.

Prečo sa podložky používajú v mieste spojenia drevených dosiek?

Tam, kde sa spájajú dosky, dávame dva hranoly vedľa seba. Hrozí riziko hniloby, pretože dva kusy dreva by sa nemali dotýkať. Vložením granulátovej podložky medzi hranoly vznikne priestor brániaci zadržiavaniu vlhkosti, ktorá je pre drevo škodlivá.

Ďalšie často kladené otázky