Dištančné terasové podložky

Kód: 45/4 M 45/7 M Zvoľte variant
Akcia Novinka
€0,20 / ks €0,17 bez DPH
Skladom (>15000 ks) Skladom (>15000 ks) Zvoľte variant
Rozměr mezery (mm)
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
19.7.2024 19.7.2024 Zvoľte variant

Podložky pre dlhú životnosť vašej terasy. Terasové podložky zamedzujú kontaktu dreva s drevom, kde terasové dosky zvyčajne najčastejšie hnijú, a vytvoria medzeru, ktorá umožňuje odtok vody a rýchle vysychanie dreva. Podložky tak podstatne predlžujú životnosť terasy.

  • MATERIÁL: PA6 s 30 % podielom sklených vláken. Plast je odolný voči mechanickému poškodeniu a zlomeniu, stabilný pri nízkych a vysokých teplotách.
  • ROZMERY: 80 x 25 x 6 mm
  • DIŠTANČNÁ MEDZERA: 4 mm alebo 7 mm

Detailné informácie

Podrobný popis

Ako fungujú dištančné podložky?

Podložky sa pri montáži terasy vkladajú medzi hranoly a terasové dosky. Hlavným významom podložiek je zabrániť kontaktu dreva s drevom. To je najčastejší dôvod, pre ktorý drevená terasa dlho nevydrží a drevo začne hniť. Príčina spočíva v tom, že v terase sa veľmi drží voda, drevo ňou nasiakne a ťažko vysychá.

Vložením plastovej dištančnej podložky nielenže zabránite kontaktu hranola s doskami, ale aj vytvoríte medzeru, ktorá umožní ľahké odtekanie vody z terasy, prístup vzduchu medzi dosky a rýchle vysychanie dreva.

Podľa našich skúseností dištančné podložky predlžujú životnosť terasy o 20 % – 30 %. Na jeden meter štvorcový potrebujete približne 15 podložiek, čo predstavuje náklady nepresahujúce 100 Kč. Rýchlo si môžete vypočítať, koľko peňazí a starostí vám podložky v budúcnosti ušetria.

Dištančná medzera 4 mm alebo 7 mm?

Ponúkame 2 veľkosti dištančnej medzery: 4 mm a 7 mm. Medzera je definovaná šírkou „tŕňa“ podložky. Všeobecne sa odporúča použiť väčšiu medzeru (7 mm) pre smrekovec, pretože drevo viac pracuje ako exotické dreviny. V praxi však zisťujeme, že pri smrekovci a exotike sa používajú obidve veľkosti a vždyto funguje skvele. Zamerajte sa preto viac na vizuálnu stránku, t. j. či chcete mať dosky blízko pri sebe alebo viac od seba.

Na obrázku vidíte vľavo 4 mm dištančnú medzeru a vpravo 7 mm dištančnú medzeru:

podlozka

 

Prečo by sa mali používať podložky?

Dištančné podložky chránia drevo v miestach, kde sa najviac drží vlhkosť, a zároveň zjednodušujú montáž tým, že vymedzia medzery medzi doskami, takže nemusíte nič merať. Naše dištančné podložky so špeciálnou konštrukciou a lepším vetraním vytvárajú priestor, ktorý umožňuje rýchle vyschnutie dreva po namočení a zároveň vymedzuje medzeru medzi doskami, čím zjednodušuje montáž. Na základe našich dlhoročných skúseností URČITE ODPORÚČAME!

TIP 1: Pri objednávaní skrutiek do dreva nezabudnite k hrúbke dosky pripočítať 6 mm a podľa toho objednať skrutky požadovanej dĺžky. 

TIP 2: Na 1 m2 je potrebných približne 15 kusov podložiek (množstvo pre štandardnú šírku dosiek).

Čo sa stane, keď podložky nepoužijete

Často sme sa dostali na terasy, kde neboli žiadne dištančné podložky a po niekoľkých rokoch sa terasa takmer vôbec nedala používať. Terasa potom vyzerá napríklad takto:

terasa-prohnila

 

Naše doporučení

Nikdy nestavíme terasu bez terasových podložek, protože bychom zákazníkům zbytečně snižovali životnost terasy. Při použití podložek si zajistíte prodloužení životnosti až o 30 % při navýšení nákladů pouze o cca 2 %."

Je nutné použiť podložky

Terasové podložky nie sú nutné na realizáciu terasy, ale dôrazne sa odporúčajú. Zabezpečujú odtok vody, vysúšanie dosiek a cirkuláciu vzduchu. Vďaka tomu sa v terase nedrží vlhkosť, dosky nehnijú a výrazne sa predlžuje životnosť terasy (až o 30 %).

Koľko podložiek na terasu potrebujem?

Na 1 m2 terasy by ste mali použiť približne 15 podložiek. Vkladajú sa medzi dosky a hranol, kde sa inak najviac drží vlhkosť, pretože dosky a hranol sú k sebe pevne pritlačené.

Z čoho sú podložky vyrobené a ako dlho vydržia?

Podložky sú vyrobené z PA6. Je to plast odolný voči mechanickému poškodeniu a zlomeniu a je stabilný pri nízkych a vysokých teplotách. Naše podložky sú okrem toho vystužené z 30 % skleným vláknom v záujme väčšej tvrdosti a dlhšej životnosti.

Čo ešte potrebujem na montáž terasy?

Je veľmi dôležité použiť správne skrutky do dreva. Ak použijete bežné skrutky, nevydržia dlho a po krátkom čase budete musieť terasu prerobiť. Na terasu je potrebné použiť špeciálne skrutky do dreva, nájdete ich tu.

Ak potrebujete vyrovnať terén pod terasou, ponúkame vám granulátové podložky alebo terasové terče pre náročnejší terén.

Dodatočné parametre

Kategória: Terasové dištančné podložky
Záruka: 2 roky
Info k množství: Na 1 m2 terasy potřebujete cca 15 terasových podložek
Materiál: PP (recyklovaný plast s 30% podílem skelného vlákna)
Rozměry: 80 x 25 x 6 mm
Distanční mezera mezi prkny: 4 mm nebo 7 mm
Video: https://www.youtube.com/watch?v=sJECqwQYE1k

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: